Diskuze

Všechny položky jsou povinné...

Autor dotazu:

Nadpis dotazu:

Text Vašeho dotazu:

code

Opište kod z obrázku (velká písmena):

Vážený pane starosto, právě jsme se vrátili z vánočního koncertu Moniky Absolonové. Koncert byl krásný, moc jsme si to užili. Děkujeme. Zuzka a Václav Štěpánkovi.
 
Dobrý den,mužete prosím něco udělat s pouličním osvětlením tak, aby ráno,když jede dcera v 6 do školy svítilo a ne když já se vracím v 16.00 s práce,?
 
Dobrý den,zajímalo by mě,zda někdo neví,čí je volně pobíhající pes-labrador-retrívr?světlé barvy.Viděla jsem ho kolikrát volně pobíhat po vesnici bez majitele.Má obojek a momentálně se nám toulá po zahradě a cupuje slepice,děkuji.
 
Dobrý den,

chtěla bych se poptat po důvodu absence vody ve vodovodu v Hájemství a hlavně o na výhled, kdy bude zjednána náprava.

 
Žádám zdvořile o překontrolování (seřízení) zapínacích (vypínacích) časů veřejného osvětlení v obci Hájemství. Dříve se v noci vypínalo ve 24hod a zapínalo v cca 4:30hod, nyní se v noci vypíná v cca 2hod a ranní zapnutí již neproběhne - zatím zřejmě dost světla. Myslím si, že se změnil čas na spínacích hodinách. Předem děkuji za pochopení a seřízení spínacích hodin. S pozdravem V.Štěpánek
 
Mame prosbu u skoly v Huntirove je rozbita lavicka,kdyby to slo opravit budeme moc vdecny.Dekujem.
 
Děkujeme za kulturní zážitek v kocléřovském kostele a těšíme se na další koncert!
 
Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, z jakého důvodu byly uřezány zeravy na hřbitově a zda je aktuální úprava finální. Musím přiznat, že jsem byla vcelku v šoku z pahýlů, které trčí ze země.
 
Dobrý den,už ani nepamatuju, kdy jsem naposledy v Huntirově v bytovkach slyšela místní hlásné trouby i když z okolí slyšet jsou. Letos jsem je určitě neslyšela,je nějak průběžně kontrolovaná jejich funkčnost? Já chci taky slyšet "opakování hlášení,opakování hlášení" :D dekuji
 
Pokud by Vás zajímalo kdo rozváží po různých místech obce pneumatiky,místo aby odvezl na sběrný dvůr.(Huntířov zastávka autobusu u řezbárny,Kocléřov u "vachozy",Kocléřov směrem na Nové domy,Kocléřov kaplička)Byl to pan Cirankovský ml.z Kocléřova Pětidomí.Poděkujte mu prosím že nám zkrášluje obec. :-)
 
Dobrý den!

Denně jezdím do práce z Hájemství v cca 05:30 a vracím se v cca 15:30. Všiml jsem si, že ráno ( za tmy ) veřejné osvětlení (dále jen VO), od začátku obce Kocléřov po "T" křižovatku na Pilníkov-Dvůr Králové, nesvítí. Když se vracím v 15:30 (za světla) tak VO svítí. Myslím si, že toto není v pořádku, někde zřejmě chyba zapojení. Z počátku jsem si myslel, že se pracuje na poruchách, ale toto se děje již min. měsíc. Nejenomže VO neplní svou funkci, ale i náklady na el.energii jsou zbytečně vynakládány.
 

Krásný vánoční čas všem!

Chtěl bych tímto poděkovat vedení obce za nové vydání obecního zpravodaje.
Líbí se mi rozložení i zpracování a především se mi líbí jedna informace - o opravě cesty v Novém Záboří. To mě velmi potěšilo a pevně doufám, že ta vlnitá a hrbolatá polní cesta bude již brzy minulostí.

Ještě mám dotaz, zda obec vyvíjí nějaký tlak na opravu silnice do Záboří, která patří Královéhradeckému kraji a Vítěznou by tak oprava nestála žádné peníze.

Děkuji a přeji všem krásné a klidné Vánoce.

Pelant
 
Dobrý den,
protože v blízkosti Vaší obce je provozována větrná elektrárna, dovoluji se Vás zeptat na informaci, zda náhodou nevíte, zda je možno a za jakých podmínek místo navštívit, případně se dozvědět nějaké technické informace. Je to jen nezávazný dotaz.
Děkuji za odpověď. Miroslav Petrák
 
Dobrý den,
jsem ráda, že je někde krizová situace ohledně vody nejspíš vyřešena. Já to zatím bohužel říct nemohu, protože na Hájemství tekla voda v pondělí asi 2 hodiny a od té doby opět neteče.
Samozřejmě si vážíme práce, kterou všichni vykonali či vykonávají na opravě tohoto problému, jen mě opravdu zaráží fakt, že jsem za celou dobu, kdy se toto děje, viděla náhradní cisternu s vodou v Hájemství 1x.
Možná jsem špatně koukala.
Věřím, že již bude brzy v pořádku.

Pokorná Hájemství
 
Děkujeme panu starostovi a všem ostatním,kteří se podíleli na rychlém řešení havarijní situace s pitnou vodou.Fichtnerovi
 
Hledá se půlroční mourovatý kocourek,
zvyklý na společnost.
Pokud by se k někomu zatoulal,
volejte prosím 737 333 329, Alence a Zuzance moc chybí :(
 
Jmenuji se Josef Špůr, narodil jsem se ve Vítězné a žiji v Kocléřově/ Huntířově. Má rodina patří mezi starousedlíky a tak jsem se rozhodl napsat vám vážení sousedé pár vět o tom, co jsem za posledních pár dnů prožil…..

Někteří mne možná znáte z doby, kdy jsem s manželkou provozoval Sportcentrum Vítězná. Vždy jsem se snažil dělat vše pro spokojenost našich zákazníků a společně s obecním úřadem jsme realizovali nespočet akcí pro zábavu i sportovní a kulturní vyžití vás – našich sousedů. Už v tuto dobu jsem se potýkal se záští, závistí a kolikrát s naschvály, ale přecházel jsem to, protože to k podnikání patří a vždy jsem se nad to povznesl.
Nyní se již druhým rokem snažím věnovat jen práci, která nijak nezasahuje do dění v obci a nijak ji neovlivňuje. S rodinou jsme začali stavět domek, protože chceme, aby naše děti měly lepší zázemí, než nabízí náš dosavadní byt. A teď k tomu, proč jsem se rozhodl vám zde napsat a podělit se o zkušenost…..
V okamžiku, kdy jsme opustili prostory restaurace, která (snad se na mě na úřadě nebudou zlobit) šla po našem odchodu rapidně s kulturou i nabídkou občerstvení hodně pod úroveň „obecní hospody“, jsme zapadli do průměru a šedi běžného občana. Sem tam se vynořila nějaká pomluva, ale v jádru nic nad čím bychom nemávli rukou.
Vše se začalo vracet až v okamžiku, kdy na našem pozemku vyrostla hrubá stavba našeho domku. Nejen, že se zase začalo propírat mé jméno a za poslední tři neděle se někdo postaral o naši okrasnou výsadbu a to tak, že z našich skalek odnesl, dle jeho mínění, nadbytečné stromky a způsobil nám tak škodu přesahující šest tisíc korun. A aby toho nebylo málo tak na zapůjčeném vozíku pod okny mého otce demontovali přes noc třetí pomocné kolečko, kde je škoda nad tisíc korun. No a tento víkend to byl už pořádný zásah do mého soukromí, když bylo provedeno vloupání do pronajatého skladu a zde mi bylo odcizeno nové nářadí od Makity, spousta starožitných hudebních nástrojů a drobných starožitností, jako jsou například hodinky. Zde už je škoda přesahující padesát tisíc korun.
Vážení sousedé, nepíši to tady proto, aby mě kdokoli z vás litoval, ale pouze jako informaci pro vás, abyste věděli, v jaké společnosti lidí bydlíme. Policie má ke všem třem případům dosti informací i stop a já věřím, že brzo se dozvíme kdo a třeba i proč se nemůže tak, jako já a většina z vás živit prací, ale musí brát z cizího.
Přesto bych ty z vás, kteří jste si něčeho podezřelého všimli, co by korespondovalo s popsanými skutky ať už nevšedního zahradníka, který se postaral o naše skalky na pozemku v Huntířově, nenechavého automechanika, který odlehčil přívěsu mezi bytovkami v Huntířově, a nebo nenechavých lapků, kteří vypáčili plechovou halu nad Zábořím (p. Paťava) abyste svůj postřeh sdělili mně, nebo Policii ČR ve DKnL. Příště se stejná věc může stát vám a tímto bychom mohli tyto osoby z našeho středu eliminovat.
Děkuji za čas, který jste věnovali těmto řádkům a snad si ještě v rámci vesnice jsme jako sousedé schopni pomáhat a ne se navzájem jen okrádat.

Josef Špůr s rodinou tel:603278908
 
Dobrý den,

hledáme pronájem bytu (může být i krátkodobý) alespoň 2+kk ve Dvoře - nejlépe plně zařízený .

Předem velmi moc děkuji za každou informaci.
Hezký den

Pelant
 
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně prodeje pozemků, bude obec v dohledné době pozemky prodávat? děkuji za odpověď
 
Dobrý den pane starosto, také bych se chtěla optat zda se dostane radar na měření rychlosti do Komárova? Myslím že je tu také dost dětí, které se pohybují po silnici okolo dětského hřiště a aut tu projede také dost. Děkuji za odpověď a s pozdravem Kűhnelová
 
Dobrý den Pane starosto. Můžu se Zeptat Kdy dáte Měřič Rychlosti na začátek Huntířova od dvora králové, vždy se dává na začátek vesnice. Začátkem Huntířova od dvora králové okolo nás jedou auta asi 90km.h a to někdy ještě víc, ne mužem vyjet autem a vůbec ještě já na kole.Přeji hezký den
 
Dobrý večer pane starosto,
zdálo se mi to nebo mě při cestě do města změřil v Huntířově radar? Jsem si téměř jistá, že ráno tam ještě nebyl, ani na obecních stránkách se o této důležité novince nezmiňujete. Pakliže jsem se opravdu nepřehlédla, zajímalo by mě, zda je to pouze zkušební provoz a umístění nebo je to trvalé řešení.
Předem děkuji za informace!
 
Dobrý den,
ve středu proběhlo jednání o vlivu větrné elektrárny. Můžete prosím na internet vložit konkrétní výstupy - odpovědi na otázky, plánované záměry atd... (stavba dalšího obřího větrníku, změna územního plánu...).

Dále by mě zajímalo, jak bylo, popřípadě bude naloženo s financemi od Eldaka?

Děkuji, St.Mareček.
 
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda Vše obec nabízí volné stavební parcely a zda mohu případně poprosit o bližší informace? Kontaktovali jsme již pí. Špůrovou, ale nedostala se nám odpověď. Děkuji, Nosková
 
Zastřešení Kocléřovského kurtu proti dešti
 
Zde prosím napište další nápady co byste v naší obci přivítali...
 

Obyvatelé Kocléřova i celé Vítězné, prosím dejte pozor na své miláčky, opět se objevil travič zvířat. Tento rok již poněkolikáté... Dávejte si pozor na Vaše miláčky, je samozřejmě možné, že kočka či pes mohou sežrat myš či krysu, která pozřela nějakou návnadu, ale píši Vám toto varování, abyste nebyli svědkem umírání Vašeho zvířátka. Chápu, že každý, byť bydlí na vsi, nemusí být milovníkem zvířat, ale byla by velká náhoda, aby se to stávalo tak často bez přičinění nějakého antichovatele. Myslím, že nejsem sama, komu se toto přihodilo. Netýká se to jen malých zvířat!

 
Dobrý den,mám dotaz ohledně bílého značení na silnici. Zatím je namalovaná jen křižovatka ke Komárovu zajímalo by mě jestli budou pruhy i přes celou Vítěznou,když je tma a k tomu ještě třeba prší jede se opravdu špatně,není vidět krajnice ani střed silnice. Nejezdí se moc dobře,nevím,možná s tím mám problém jenom já,ale i tak by mě to zajímalo,děkuji za odpověď.
 
DOBRÝ DEN PANE STAROSTO MÁM NA VÁS PÁR OTÁZEK
NAVŠTÍVIL JSTE V POSLEDNÍ DOBĚ OBECNÍ HOSPODU ASI NE.
PŘIPADÁ MĚ TO JAKO SBĚRNÝ DVŮR A ÚTULEK PRO PSI.
PROČ SE NEPOŘÁDAJÍ ŽÁDNÉ AKCE JAKO DŘÍVE.JAK JE VIDĚT TAK MAJITEL O TO NEMÁ ANI ZÁJEM,OSOBNĚ JSEM MU VOLAL A CHTĚL JSEM UBYTOVAT LIDI,ALE PÁN VEDOUCÍ MĚ ZDĚLIL ŽE JE UBYTOVNA PLNÁ.DNES TOHO UŽ NELITUJI PROTOŽE BYCH SE MUSEL STYDĚT.JENOM MI JE LÍTO JAK NĚKDO DOKÁŽE TAK ÚTULNOU HOSPODU ZDEVASTOVAT.
DĚKUJI A PŘEJI MNOHO ÚSPĚCHU
 
Oznámení: vážení senioři, klub důchodců v obci pořádá zájezd do Poděbrad a to 10.září t.r. Hlavní náplní bude exkurze do skláren, prohlídka prodejny se sklem, prohlídka města a občerstvení. Pokud bude čas a chuť můžeme zajet poblíž Poděbrad do vesnice Chleby, kde je malá ZOO se 140 zvířaty.Odjezd z autobusových zastávek, ze Záboří v 6,45 hod a pak postupně další, nejpozdější odjezd v Kocléřova v 7 hodin.Vybírat budeme cca 150,-Kč, neboť musíme platit za exkurzi a i za autobus.Můžete se přihlásit u pí Marelové Věry tel. 776767637 aneb u pí Vyhlídkové Líby v Komárově. Zcela určitě budu objíždět domácnosti. Za klub Marelová
 
Vážení občané obce, pro ty, kteří sledují vývoj situace ohledně aktivit OS Za Kocléřov a „občana“ Nývlta si zde dovoluji popsat několik postřehů od doby jejich otevřených dopisů zastupitelům obce Vítězná a mé osobě. Je to již více jak měsíc, co se pozvaní zástupci OS Za Kocléřov, ani „občan“ Nývlt nedostavili na jednání zastupitelstva obce 20.5.2015 s vysvětlením, že nemají čas a že vše budou řešit pouze písemně. Zastupitelé i já jsem byl nucen dle zákona o veřejném přístupu k informacím do 15ti dnů veřejně na jejich „otázky“ odpovědět! To jsme učinili a čekali dle jejich tvrzení na jakoukoli konstruktivní odpověď, reakci a nebo jen slovo díky. NIC!!!! Dalo by se říct, že bez reakce, ale opak je pravdou. Občan Nývlt nerespektuje rozhodnutí a vyjádření příslušných úřadů, které svými podněty poslal kontrolovat chod a hospodaření obce Vítězná i informace, které jsme zveřejnili a stále a stále nachází místa ve státní správě, kam svůj podnět ještě neposlal a tak přichází na obec další a další kontroly, některé i opakovaně. Ve svých podáních již vyloženě požaduje vyvození sankcí a postihů (nevím jak to jde dohromady s jeho původním tvrzením, že mu jde jen o to, aby vše bylo v pořádku, ale ono pokud by to byl ten jediný záměr, přišel by na obec a vše bychom mu doložili a ukázali, ale jak by mohl být spokojený s naší odpovědí, když není spokojený s odpovědí nadřízených a kompetentních orgánů). Situace už došla tak daleko, že když mu nedají za pravdu úřady, obrátil se na policii ČR. Ano, vážení občané, již jsem obdržel další předvolání na policii ČR, kde budu podávat vysvětlení k nezajištění vodních zdrojů a pomluvy „občana“ Nývlta v obecním tisku. Je mi z té situace už smutno, původně jsem byl naštvaný, ale nyní už vážně nechápu, proč tento člověk schovává své antipatie vůči mé osobě za demagogické obviňování obce. Kdyby přišel a řekl mi pár slov od plic, bylo by to chlapské, ale neustálé popotahování a řešení problémů, které nejsou, vtahování desítek lidí do své žabomyší války, je opravdu nepochopitelné….. Člověk, který do této obce přišel jen na několik sezon, dnes káže, moralizuje a obviňuje. Člověk, který kolem sebe má jen spory….. Člověk, který ukazuje na „nepravosti“ jiných, a při tom sám neplní své povinnosti…. Člověk, který prý chce této obci jen pomoci a při tom plánuje tuto obec opustit - dle tvrzení realitního makléře, který prodává jeho nemovitost jako rekreační objekt se zavedenou klientelou… Kde jsou poplatky za tuto každoroční klientelu které obci náleží??? Jak jsem psal, je mi smutno z toho, že člověk s titulem JUDr. je schopný těchto kroků, kdy sám nemá vyřešené své povinnosti a kritizuje jiné. Je mi smutno z toho, že je pro něj jako pro právníka cesta udání přirozenější než komunikace a jednání přímo s obcí, ale tato situace se nezmění a mně, pokud chci dál v této obci postupovat v zájmu většiny občanů nezbývá než toto jednání strpět. Věřte, že jsem si vědom, že i za tyto řádky možná strávím zase pár hodin na policii, možná přestupkové komisi, možná mi zase přijde výhrůžka trestním oznámením a pokutou, ale za co? Za to že lidem píšu pravdu? Pokud se toto v naší demokracii nesmí, rád za to tu pokutu zaplatím, ale Vás ostatní o dalším dění a krocích tohoto „občana“ budu i nadále informovat.

Petr Hrubý
 
Chtěla bych touto cestou poděkovat za milé blahopřání k životnímu jubileu ze strany zastupitelů obce. Děkuji.
 
Chceme ze zeptat jestli letos se uskutecni Huntak Cup.Dekujem za odpoved...
 
Vážení spoluobčané,

dovolte mi abych Vás informoval o probíhající digitalizaci pozemků v části obce Vítězná a to v Záboří.
Pokud budete mít zájem o více informací o stavu Vašich pozemků je možné se zastavit na obecním úřadu 22.6. 2015 od 10 - 14hod.

Nebo je možné nahlédnout na webové stránky:
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberSRST.aspx

Případně kontaktovat Státní katastrální úřad v Trutnově: 499 316 139, nebo 499 316 124


Přeji úspěšný den.
Petr Ježek
 
V úterý 7.4. ve večerních hodinách byl hluk vydávaný větrníkem natolik intenzivní, že byl u nás v místnosti s otevřeným oknem slyšet i přes puštěné rádio. Byl jsem kvůli tomu na příslušném odboru městského úřadu ve Dvoře Králové, kde jsem se dozvěděl, že stanovený limit hlučnosti není překračován (proběhlé měření zadával investor). Problém jsem delegoval i u starosty obce. Nicméně, vše spěje ke kolaudaci stavby a jejímu legálnímu provozu.
Na základě výpočtů investora by měla vrtule být nejhlučnější při proudění severního větru. V létě (kdy budou stromy olistěné) by hluk měl být minimální. Fakt je, že proudění vzduchu nehraje zásadní roli a nevěřím ani tomu, že listí na stromech hluk nějak ovlivní. Takže až budeme v létě chtít otevřít okna do ložnice, budeme asi muset používat špunty do uší. Pokud máte pocit, že hluk ovlivňuje kvalitu vašeho života, řekněte to prosím na stavebním odboru ve Dvoře Králové, Starostovi, popřípadě na příslušném hygienickém orgánu. Víc hlasů = větší síla. Pravděpodobně již není možné stavbu zrušit, ale lze docílit případných omezení provozu (v noci). Pokud máte pocit, že nic neslyšíte, tak není nutné, abyste příspěvek komentovali (buď bydlíte dostatečně daleko, nebo jste kryti nějakou přirozenou protihlukovou stěnou...anebo máte slabší sluch). Hezký den, St.Mareček a kol..
 
Koncert byl vskutku pěkný, vážná hudba podána vtipně. Děkuji za krásný zážitek p. Hlavatému.Bohužel i mne mrzí vždy malý zájem místních občanů, trvá to už velmi mnoho let.Když se nic nedělá je to špatné, když se dělá, práce organizátorů je pak nazmar, ale i přesto je třeba pro ostatní něco pořádat.
 
Chceme poděkovat panu Martinu Hlavatému za krásný zážitek na pátečním koncertu.Nic podobného jsme ve vesnici ještě neměli a opravdu to stálo za to.Muselo ho to stát určitě moc práce a času,aby něco takového uspořádal.Páni muzikanti byli úžasný,hudba skvělá a zároveň to bylo i vtipný.Takže ještě jednou díky a jen tak dál.
 
Dobrý den pane starosto,slyšel jsem že zaměstnanci obce roznašeli smlouvy o vodném a stočném,ale bohužel do našeho domu č.p.210 žádná nová smlouva o platbách v novém tarifu za stočné nedorazila a ani nebyla předána,sice nevím jestli to je pravda že se tato smlouva měla na OÚ DODAT DO 10.BŘEZNA 2015,tak nám poradte co teda stím,děkuji za odpověd a omlouvam se za náš zájem.Jinak děkuji za odpověd Špůr Milan.
 
Dobrý den pane starosto, jsem rozhořčen na osvětlení, kostel v Huntířově je podsvícený že mě to oslňuje když projíždím do práce, ostatní osvětlení - spíše bludičky.Cesta dřív asfaltová kolem kostela značená jako cyklostezka ve zmíněné části ,když se tam nedá projet ani autem.Známým tuto cestu nedoporučuju.Koukal jsem se že na některých cestách kde asfalt nebyl tak už je. Sledoval jsem komentáře s tímto problémem a Vaše odpovědi na toto téma - spíše to jsou jen výmluvy. Kdy se tedy konečně dočkáme té nové cesty od kostela, aby se tama opět mohlo jezdit na kole? Děkuji za odpověď na toto věčné téma. Sezona se blíží! S pozdravem Jarda.
 
Dobrý den,mám otázku pane starosto.Proč se o vánocích nekonal turnaj o pohár starosty obce ve stolním tenise. Děkuji Stránský
 
Dobrý den,
chtěla bych se vyjádřit k situaci, která čím dál častěji vzniká na křižovatce, která není značena žádnou dopravní značkou, a tak by zde dle mého názoru mělo fungovat pravidlo pravé ruky, ale při rozepři s řidičem, který se s Vámi do krve hádá, že tady odjakživa jezdí, a nikdy nedával přednost, jde mi husí kůže. Bohužel se s takovou situací setkáváme skoro denně. A jen a jen díky duchapřítomnosti některých řidičů, se ještě nic vážného nestalo. Prosím, zda by zde nemohly být umístěny dopravní značky, nebo vrátit řidiče do autoškoly? Nebo mě někdo vyvede z omylu, že tomu tak není? A teď k tomu, kde se ono kritické místo nachází: Jde o spojovačku, neboli zkratku do Dvora. Když jedete od Huntířova, a za autobusovou zastávkou v Komárově odbočíte vpravo, a kousek sjedete dolů, kolem nové zástavby, tak hned tam zprava se napojuje další komunikace, a právě tam to je. Ten kdo jede dolů, by neměl dát přednost, tomu koho má po pravé ruce?! A když už jsem u toho, myslím, že stejná situace je, když dojedete až dolů k mostu, kde řidiči nabývají dojmu, že když je komunikace širší, že je taky hlavní, ale též tam není určeno dopravní značkou, se kterou by bylo vše jednodušší. Ještě jednou prosím, zda se s tím nedá něco udělat.
Děkuji a přeji všem úspěšný a šťastný rok
 

Svátek slaví: Radana
Dnes je: 15.12.2017